Liv Sollesnes frå Jondal vann samanlagt då rekordmange skyttarar treftest på Sunnhordlandstreffen på skytebanen i Årskog.

 221 skyttarar frå store delar av Sør-Vestlandet fann vegen til Fitjar for å skyta førre helg. Det er ny rekord når det gjeld antal. Knut Vik i Fitjar Skyttarlag fortel at talet på deltakarar i dette stemnet berre aukar for kvar gong. Særleg nøgd er han med at deltakarane som var med roste tilhøva på banen som blei rusta opp for nokre år sidan.

 

Resultat

Sunnhordlandstreffen, Fitjar SKL, 16-22.06.2014:

Mesterskap:

Klasse 3-5: 1. Liv Sollesnes, Jondal (5) 347, 2. Arne Engevik, Stord (5) 346, 3. Øyvind Lønning, Hatlestrand og Ølve (5) 346, 4. Kjell Strand Hovland, Klepp (5) 345, 5. Frode Kloster, Rennesøy (5) 344, 6. Harald Brekke, Strandebarm (5) 344

V55: 1. Even Lund, Ullensvang 347, 2. Alf Høysæter, Tysse 345, 3. Harald Grytaas, Osterøy 345

Klasse 1: 1. Robert Loven, Husnes 247, 2. Jarle Larsen, Time 246, 3. Raymond Korneliussen, Bergen 242

Klasse 2: 1. Hans Martin Eide, Tysse 340, 2. Rune Sørheim, Stord 333, 3. Trygve Mjelde, Vaksdal/Modalen 333

Rekrutt: 1. Hannah Johansen, Time 347, 2. Olve Grønås Birkeland, Sveio 338, 3. Erling jr Lien, Ølen 332

Eldre rekrutt: 1. Mats Aadland Flatås, Stord 350, 2. Ole Kristian Ågotnes, Sartor 349, 3. Brynjar Grønås Birkeland, Sveio 349

Junior: 1. Jan Atle Ree, Time 347, 2. Oda Innvær, Bremnes 346, 3. Remy Larsen, Bømlo 344

V65: 1. Kjell Gunnar Moen, Karmøy 350, 2. Sverre Krutnes, Jondal 349, 3. Reidar Dahle, Os Skyttarlag 349, 4. Odd Gorm-Hansen, Os Skyttarlag 349

V73: 1. Paul Ingvald Haugen, Sævareidfjorden 349, 2. Magne Nordvik, Tysse 349, 3. Arnold Haugen, Fana 348, 4. Knut Trovåg, Ølen 348, 5. Morten Røssland, Husnes 348, 6. Ivar Seim, Åsane/Hordvik 348

Hovedskyting:

Klasse ASP: 1. Alfred Auestad, Fitjar 216, 2. Anders Bukkøy, Fitjar 203, 3. Tobias Eskeland, Stord 218, 4. Eirik Fitjar, Fitjar 219, 5. Jonn Kristian Hollund, Bremnes 235, 6. Julie Midtsæter, Fitjar 221, 7. Samson Rekkedal Rolfsnes, Bremnes 231, 8. Lars Sigurd Tufteland, Fitjar 214, 8. Ruben Tufteland, Fitjar 242, 10. Linnea Vestbøstad, Fitjar 220, 11. Kris Normann Vestvik, Bømlo 211, 12. Jonas Vik, Fitjar 210

Klasse R: 1. Hannah Johansen, Time 250, 2. Olve Grønås Birkeland, Sveio 239, 3. Erling jr Lien, Ølen 239, 4. Sofie Evensen, Os Skyttarlag 235, 5. Jakob Adrian Farestveit, Vaksdal/Modalen 229

Klasse ER: 1. Ole Kristian Ågotnes, Sartor 250, 2. Mats Aadland Flatås, Stord 250, 3. Brynjar Grønås Birkeland, Sveio 249, 4. Ola Angeltveit, Stord 249, 5. Anna Innvær, Bremnes 249

Klasse J: 1. Jan Atle Ree, Time 247, 2. Oda Innvær, Bremnes 246, 3. Sveinung Ådland, Karmøy 244, 4. Remy Larsen, Bømlo 244, 5. Knut-Ove Eidsnes, Stord 244

Klasse V65: 1. Kjell Gunnar Moen, Karmøy 250, 2. Gunnbjørg Ågotnes, Sartor 250, 3. Kirsten Vorland, Bømlo 249, 4. Sverre Krutnes, Jondal 249, 5. Reidar Dahle, Os Skyttarlag 249, 6. Odd Gorm-Hansen, Os Skyttarlag 249

Klasse V73: 1. Paul Ingvald Haugen, Sævareidfjorden 250, 2. Ivar Seim, Åsane/Hordvik 250, 3. Arnold Haugen, Fana 249, 4. Morten Røssland, Husnes 249, 5. Magne Nordvik, Tysse 249