– Orienteringsløparane har allereie avvikla det 2. løpet i Sunnhordlandsrankingen i orientering. Løpet gjekk ved Svartasmoget, og Fitjar IL var arrangør. Nær 70 deltakarar stilte til start, opplyser Lars Harald Frugård til fitjarposten.no.

Resultatliste Sunnhordlandsrankingen 17.04.2012

D-Open
1 Mariell Arntzen, Gneist 45:37
2 Elisabeth S. Berg, Stord 1:43:50

D11-12N
1 Ingrid Grimstad, Solid 25:36
2 Frida Westerheim, Stord 29:08
3 Kari R√∏genes, Stord 30:48
4 Brita Angeltveit, Stord 30:55
5 Tonje Rykkje, Stord 31:20

D17
1 Tove Agdestein, Stord 1:11:16
2 Arnfrid Skjæveland, Stord 1:27:02
3 Edel Slettemark, Stord 1:34:40
DNF Hilde Bjelland, Stord 2:39:17
DNF Irene Bjelland, Stord 2:39:19

D17C
1 Gunn Kjersti R√∏genes, Stord 29:38
2 Marit S. Grimstad, Solid 33:45
3 Bente B. Gjøsæther, Stord 37:45
4 Turid Helland, Stord 39:35
5 Eli Vikanes, Solid 42:08
6 Britt R. Theodorsen, Stord 53:04
DNF Arnlaug Skjæveland, Stord 27:50

D60
1 Marie Aasheim, Stord 1:00:16

H-Open
1 √òyvind G. Berg, Stord 42:03
2 Ole Andre Westerheim, Fitjar 42:28
3 Svein Tore Flakke, Onarh. 47:07

H11-12
1 Stian Rykkje, Stord 23:58

H11-12N
1 Arne Jordåen, Stord 14:40
2 Daniel Rolfsnes, Fitjar 15:35
3 Andreas Gjøsæther, Stord 16:01
4 Jakob Rolfsnes, Fitjar 17:30
5 Jens √ò. Kloster, Fitjar 17:40
6 Leander Reigstad, Fitjar 17:57
7 Johannes Sandvik, Fitjar 19:53
8 Ivan Krutikov, Stord 20:17
9 Emil Reigstad, Fitjar 20:22
10 J√∏rgen Westerheim, Stord 28:59
11 Willy Andre Mosheim, Solid 31:39
12 Ronny B√∏rtveit, Fitjar 58:32
DSQ Kristian Træet, Fitjar 20:28

H17
1 Bjarthe Westerheim, Stord 39:23
2 Kenneth Westerheim, Stord 40:00
3 Andreas G. Polden, Stord 45:09
4 Morten Bratseth, Stord 1:03:31
5 Stian Bratseth, Stord 1:14:08

H17C
1 Arne Vikanes, Solid 42:03
2 Sverre Gjøsæther, Solid 47:51

H40
1 Øyvind Almås, Solid 52:27
2 Henrik Ottesen, Stord 52:52
3 Geir Torsnes, Stord 54:00
4 Rolf-Atle Rolfsnes, Fitjar 59:09
5 Arne Bjelland, Stord 1:09:03
6 Anders Ekse, Stord 1:21:35

H50
1 Jon Magne Bratseth, Stord 53:58
2 Magnar Hillesdal, Stord 55:59
3 Leif G. Hovden, Halsn√∏y 57:59
4 Lars H. Frugård, Stord 59:03
5 Jarle Halland, Stord 1:02:54
6 Øyvind Skålevik, Fitjar 1:12:31
7 Atle Irgens, Stord 1:22:32

H60
1 Lars H. Westerheim, Stord 40:48
2 Sigvald Robberstad, Halsn√∏y 41:25
3 Sigmund Sætre, Fitjar 42:04
4 Steinar Slettemark, Stord 46:46
5 Jan Ove √òen, Stord 49:57
6 Jonny Huse, Stord 51:02

H70
1 Ingolf Dybvik, Solid 54:54
2 Harald Haugen, Stord 56:09
3 Bernhard Skjolde, Onarh. 1:00:39