annonse
Banner
Fitjar kommune
Fitjar Kraftlag - 75 år!
Torsdag 17. mai 2012
Djupdykk i Bibelen på kode B-samling i kyrkja.
Djupdykk i Bibelen på kode B-samling i kyrkja.
Djupdykk i Bibelen på kode B-samling i kyrkja.

Spennande djupdykk

Med lesing, synging, dansing, drama, smaking, praktiske øvingar, baking, spørsmål og samtale vert 6.-klassingane som deltek på kode B meir kjende med Bibelen.

Helga Rimmereid Publisert: mandag 30. januar 2012

Eli Simonsen og kode B- deltakarane førebur dramstykke til gudstenesta 5. februar. Eli Simonsen og kode B- deltakarane førebur dramstykke til gudstenesta 5. februar.
Usyra brød som kode B-deltakarane hadde bakt. Usyra brød som kode B-deltakarane hadde bakt.
6. klassingane var lydhøyre då Nobu fortalde frå Bibelen. 6. klassingane var lydhøyre då Nobu fortalde frå Bibelen.

Tretten 6.-klassingar har så langt delteke på dei tre kode B-samlingane som kyrkjelydspedagog Silje H. F. Fyllingen har invitert til. Det heile starta med skapinga, og på tredje samling, som var på fredag, var dei komne fram til Jesu fødsel og liv. No gjenstår det to samlingar. Den siste er gudsteneste på såmannssøndagen, og førebuinga til denne starta allereie denne fredagen. Dramaekspert og pedagog Eli Simonsen var hyra inn for å setta 11- og 12-åringane i sving med å dramatisera såmann-teksten. Med ein inspirerande lærar var elevane lette å engasjera, og innøvinga av pantomimestykket gjekk som ein leik.

6.-klassingane kom direkte til kyrkja etter skulen og fekk først servert mat, før prestane Olav J. Oma og Nobukazu Imazu og kyrkjelydspedagog Silje H. F. Fyllingen tok dei med inn i Bibelen og Jesu liv. Det var ei lydhøyr og engasjert forsamling som deltok med lesing, spørsmål, svar og spennande innspel og som var lette å be då dei skulle "leika" nattverdsmåltid liggande på golvet i kyrkja. Nattverdsbrødet hadde dei baka sjølv på sist samling som var på bedehuset, og vinen vart symbolisert med saft.

Kode B er ein del av den store trusopplæringspakken som alle døypte skal få tilbod om, og er retta mot dei som går i 6. klasse. Det er første gong dette vert gjennomført på Fitjar, og det er derfor eit prøveprosjekt som berre elevane som høyrer til på Rimbareid skule har fått invitasjon til. Planen er at om dette er vellukka skal dette gjentakast neste år, og då for alle 6.-klassingane i heile Fitjar. Etter stemninga i kyrkja å døma er det ingen grunn til å ikkje la dette verta ein årleg tradisjon.

AnbefalUtskrift

Tilpasset søk
DA SKJER PÅ FITJAR
annonse
Musikketasjen - www.musikketasjen.no
SPAR Fitjar - www.spar.no
www.nyttlivsunnhordland.no
Fitjar småbåt og fritidsservice
Fitjar Servicesenter AS - TLF. 53 49 89 00
Sjøtroll - Ein smak av rein natur - www.sjotroll.no
Varehuset Rydland
Fitjar SÃ¥pekokeri - www.fitjarsoap.no
Solheim Rør AS - www.solheimror.no
Fitjar Fjordhotell - www.fitjar-fjordhotell.no
Ledige båtplassar på Fitjar - www.gronavikjo.no
HÃ¥rloftet - Bestill time - Tlf. 53 49 78 90
Fitjar IL - på nett!
Fitjar Quiz - Vinn flaxlodd!
LESARBILETE
8181.jpg
FITJAR NETT NO
AVSTEMNING
Har du vore på kino i Kultursalen i Fitjar Kultur- og Idrettsbygg i haust?
 
KOR I FITJAR
Kor i Fitjar? - Fitjarposten.no
AVISA SOM PDF
PDF-utgave
annonse Fitjarposten.no - annonser!
Redaktør: Håkon C. Hartvedt
E-post: post@fitjarposten.no | Telefon: 481 51 491 | Adresse: Liarhaugvegen 8 ­ 5419 FITJAR
Tips oss på TLF/SMS/MMS: 481 51 491 eller send e-post til tips@fitjarposten.no
GÃ¥vekonto: 3546 07 04411 | Nyhetsystem: Joomla

©2005-2011 Fitjarposten.no - lokal næravis for Fitjar.
annonse
Høgmesse i Fitjar kyrkje 17. mai kl 11.00
Fitjar Sommarguide 2012 - Fotokonkurranse
Bygdekino - Fitjar Kultur- og Idrettsbygg søndag 20. mai